Trump zaprosił Putina do Waszyngtonu

Polska
Trump zaprosił Putina do Waszyngtonu
PAP/EPA/MICHAEL KLIMENTYEV;PAP/EPA/Cristobal Herrera

Prezydent USA Donald Trump zaprosił w niedawnej rozmowie telefonicznej prezydenta Rosji Władimira Putina do Waszyngtonu - poinformował w opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji RIA-Nowosti szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

Amerykański prezydent przekazał również rosyjskiemu przywódcy, że byłby rad, gdyby mógł udać się z rewizytą do Rosji - powiedział minister.

 

"Prezydenci nie dopuszczą do zbrojnej konfrontacji między Rosją i USA"

 

Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump, nie dopuszczą do zbrojnej konfrontacji między obu krajami - powiedział w piątkowym wywiadzie dla agencji RIA-Nowosti rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

 

Dodał, że po nalotach amerykańskich na Syrię nie spoczywa już na Rosji moralny obowiązek, by nie dostarczać systemów przeciwlotniczych S-300 wojskom prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

 

Ławrow powiedział również, że przed amerykańskimi nalotami Rosja wskazała Stanom Zjednoczonym obszary w Syrii, atak na które będzie oznaczało dla Moskwy przekroczenie tzw. czerwonych linii. Amerykańskie siły zbrojne nie przekroczyły tych czerwonych linii - dodał szef MSZ.

 

"Rosja nie będzie gościła szczytu Trump-Kim"

 

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w piątkowym wywiadzie dla RIA-Nowosti, że władze jego kraju nie złożą propozycji, by na terytorium Rosji odbyło się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem.

 

Szczyt Trump-Kim planowany jest na koniec maja lub początek czerwca. Miejsce, porządek dzienny obrad i inne szczegóły dotyczące spotkania nie zostały jeszcze ustalone.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie