Zmarł mężczyzna, który podpalił się przed komendą policji w Kielcach

Polska
Zmarł mężczyzna, który podpalił się przed komendą policji w Kielcach
Polsat News

Nie żyje 29-letni mężczyzna, który w połowie marca podpalił się przed Komendą Miejską Policji w Kielcach. O jego śmierci poinformował nas szpital - przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Do próby samospalenia się mężczyzny doszło w połowie marca. Jak informował wówczas st. sierż. Damian Janus z KWP w Kielcach zdarzenie miało miejsce przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Wesołej. Z nieustalonych do tej pory przyczyn podpalił się tam 29-letni mieszkaniec woj. lubelskiego. - Mężczyzna wszedł do komendy. W pewnym momencie zdjął kurtkę, oblał się jakąś substancją i podpalił. Następnie wybiegł z budynku - przekazał Janus.

 

Stłumili ogień

 

Pomocy poszkodowanemu udzieliła załoga policyjnego radiowozu, która podjechała w tym momencie pod budynek komendy. Funkcjonariusze przy użyciu gaśnicy stłumili ogień i wezwali pogotowie. Mężczyzna, w stanie ciężkim, został przewieziony do szpitala.

 

Jak mówił Janus, 29-latek godzinę wcześniej był już w budynku kieleckiej komendy i rozmawiał wówczas z policjantami. - Mówił o odkryciu jakieś spisku. Został poddany badaniu alkomatem. Miał wówczas blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas rozmowy powiedział, że musi natychmiast pojechać do jednego z kieleckich hoteli, w którym wynajmuje pokój. Po godzinie wrócił i dokonał tego desperackiego kroku - relacjonował policjant.

 

Sekcja zwłok w piątek

 

Prokopowicz przekazał, że prokuraturę o śmierci mężczyzny szpital poinformował w piątek.

 

- Ponieważ nie zdołaliśmy tego pana wcześniej przesłuchać, więc już tej czynności nie wykonamy. Prowadzone są natomiast dalej czynności dowodowe. Postępowanie prowadzone jest w związku z zachowaniem mężczyzny, jak i działaniami funkcjonariuszy, którzy przyjmowali go tego dnia w komendzie. Będą te wszystkie okoliczności wyjaśnione - mówił Prokopowicz.

 

W piątek zaplanowana jest sekcja zwłok 29-latka.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie