Godzina policyjna dla dzieci w wieku poniżej 15 lat. Wprowadzają ją w norweskim Trøndelag

Świat
Godzina policyjna dla dzieci w wieku poniżej 15 lat. Wprowadzają ją w norweskim Trøndelag
Facebook/Politiet i Værnesregionen

Policja w norweskim regionie Trøndelag ogłosiła, że każdy nastolatek poniżej 15. roku życia, który zostanie zatrzymany na ulicy po godz. 22, zostanie odwieziony do domu albo z komisariatu będą musieli odebrać go rodzice. Działania policji mają związek z plagą aktów wandalizmu, włamań, kradzieży i podpaleń, o które podejrzewa się nieletnich przestępców.

- Nie możemy pozwalać, żeby takie rzeczy działy się w naszym społeczeństwie. Dlatego będziemy interweniować, gdy dostrzeżemy niepokojące zachowania u młodzieży poniżej 15. roku życia - mówi oficer policji Svein Erik Gjølmesli, który swój apel do rodziców opublikował na Facebooku.

 

Zniszczenia, kradzieże i podpalenia


W ubiegłym miesiącu doszło w Stjørdal, mieście w środkowej Norwegii (w okręgu Nord-Trøndelag) do wielu zniszczeń, kradzieży i podpaleń.


Gjølmesli poinformował, że policja wprowadziła ściślejszą kontrolę na podstawie ustawy o policji, która dotyczy krzywdzenia dzieci. Ustawa ta daje policji możliwość przekazywania do domu nieletnich poniżej 15. roku życia, którzy po godz. 22 znajdują się w miejscach publicznych.

 

 

Gjølmesli nie wykluczył, że w przyszłości godzina policyjna zostanie rozszerzona na nastolatków poniżej 18. roku życia. - Możemy polecić młodzieży i rodzicom spotkanie na posterunku policji, aby zapobiec kolejnym przestępstwom - powiedział Gjølmesli.

 

adressa.no, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie