Traktorzysta był tak pijany, że nie mógł ustać na własnych nogach. W alkomacie zabrakło skali

Polska
Traktorzysta był tak pijany, że nie mógł ustać na własnych nogach. W alkomacie zabrakło skali
Lubuska Policja

Ponad cztery promile alkoholu we krwi miał kierowca ciągnika rolniczego, który zakopał się w polu. Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł utrzymać się na nogach. Musiały go prowadzić inne osoby. Rolnik nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem.

W poniedziałek 16 kwietnia policjanci pełniący służbę w gminie Zbąszynek (woj. Lubuskie) zauważyli zakopany w polu ciągnik rolniczy i ludzi prowadzących chwiejącego się na wszystkie strony mężczyznę.

 

Nie był w stanie iść


Świadkowie zeznali, że pijany jest kierowcą pojazdu i poruszał się nim w takim stanie nie tylko po polu, ale również po drogach publicznych.

Policjanci poddali 35-latka badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ku ich zaskoczeniu w urządzeniu kontrolnym skończyła się skala. Uzyskany wynik to ponad 4 promile alkoholu.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Wykazały one, że traktorzysta miał, tak jak wykazał alkomat, ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

 

Prawo jazdy zabrali mu za... alkohol

 

W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. A prawo jazdy stracił za... kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty do 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie