Policjant kierował motocyklem. Miał 1,5 promila alkoholu. Uderzył w barierki

Polska
Policjant kierował motocyklem. Miał 1,5 promila alkoholu. Uderzył w barierki
Zdjęcie ilustracyjne, fot. KWP Katowice

- Funkcjonariusz, który kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości został zawieszony i prowadzone są wobec niego czynności zmierzające do zwolnienia ze służby - poinformował rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak. - Nie ma tolerancji dla policjantów, którzy naruszają prawo - podkreślił.

Motocyklista, który z soboty na niedzielę około godz. 3 nad ranem wyjeżdżał z ulicy Gintrowskiego w Puławską w Warszawie, wywrócił się i uderzył w barierki. Na miejsce wezwano służby. Policja stwierdziła u kierującego ponad 1,5 promila alkoholu.


Marczak dodał, że motocyklistą okazał się funkcjonariusz policji. - Wobec funkcjonariusza niezwłocznie podjęto działania polegające na jego zawieszeniu. Prowadzone są ponadto czynności zmierzające do jego zwolnienia ze służby - poinformował.


- Komendant Stołecznej Policji nie będzie tolerował naruszeń przepisów prawa ze strony policjantów. Oprócz postępowania dyscyplinarnego należy spodziewać się odpowiedzialności karnej, związanej z kierowaniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi m.in. do dwóch lat pozbawienia wolności - dodał Marczak.

 

PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie