Kierowca wypadł z drogi i uderzył w rowerzystkę. Wstrząsające nagranie wypadku w Lubuskiem

Polska

Kierujący Oplem Astrą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w barierę energochłonną, odbił się od niej i potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę. Sprawcą wypadku był 36-letni Rosjanin. Próbował uciekać, ale został zatrzymany przez świadków i przekazany funkcjonariuszom. Policja opublikowała nagranie wypadku, które zarejestrowała kamera w aucie jednego z kierowców.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia około godz. 17:30 na drodze z Czerwieńska do Zielonej Góry. 

 

Kierujący oplem jechał od strony miejscowości Płoty. Na filmie widać, że auto porusza się z dużą prędkością, co później potwierdziła policja. Na zakręcie uderza lekko w barierę, odbija się i z piskiem opon wpada na przeciwległy pas jezdni.

 

Nie miała szans na reakcję

 

33-letnia rowerzystka, która tamtędy jechała, nie miała żadnych szans na reakcję. W wyniku zdarzenia doznała poważnych obrażeń. Ma złamane obie ręce, połamaną żuchwę, a także ogólne potłuczenia.

 

Kierujący tuż po zdarzeniu próbował uciekać, ale został zatrzymany przez świadków, którzy wyczuli od niego woń alkoholu.

 

Kiedy mężczyzna został już przekazany policji, odmówił dmuchania w alkomat. Została od niego pobrana krew, a badanie wykaże, czy był pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

 

Rosjanin trafił do aresztu

 

36-letni obywatel Rosji został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. Prokurator wystąpił z wnioskiem o trzymiesięczny areszt, do którego przychylił się Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

 

Wypadek zarejestrowała kamera samochodowa umieszczona w aucie jednego ze świadków. Mężczyzna nagranie przekazał policji, która opublikowała je "ku przestrodze".

 

polsatnews.pl

paw/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze