Zderzenie autobusu szkolnego i ciężarówki. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych

Polska

Do wypadku doszło na trasie krajowej numer 37 w okolicach Słowinka w Zachodniopomorskiem. Ciężarówka zderzyła się z autobusem przewożącym uczniów. Dwie osoby zginęły. Sześć osób zostało ciężko rannych, a 11 ma lekkie obrażenia. Poszkodowanych przewieziono do szpitali. Obaj kierowcy byli trzeźwi. "Premier Mateusz Morawiecki jest wstrząśnięty tym, co się wydarzyło" - podała rzeczniczka rządu.

W akcji ratunkowej uczestniczyło sześć ambulansów oraz dwa śmigłowce. Na miejscu było także 10 zastępów straży pożarnej. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Słupsku, Koszalinie i Sławnie.

 

W zdarzeniu uczestniczyły 23 osoby. 

 

Dwie osoby, mimo podjętej próby reanimacji, zmarły. - To osoby pełnoletnie - poinformował rzecznik sławieńskiej policji Karol Dąbrowski.

 

Według RMF FM, w wypadku zginęli 20-letni mężczyzna i o rok młodsza dziewczyna. To uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

 

Na miejscu trwają czynności w obecności prokuratora zmierzające do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia.

 

Według wstępnych ustaleń, kierowca ciężarówki zahaczył o bok autokaru od strony kierowcy. Autobus wpadł do rowu.

 

Kierowcy byli trzeźwi, a autobus, który zderzył się z ciężarówką, należał do prywatnej firmy z powiatu sławieńskiego

 


"Utrudnienie na dk 37, odc. Darłowo – Malechowo, m. Słowino, km 9 (woj. zachodniopomorskie) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem szkolnym, droga zablokowana, wprowadzono objazd przez m. Rusko" - podała w komunikacie GDDKiA.

  

"Premier na bieżąco informowany"

 

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany nt. wypadku. Jak dodała, szef rządu pozostaje w stałym kontakcie z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem, który koordynował działania służb i pojechał na miejsce zdarzenia.

 

- Wojewoda odwiedził rannych, którzy są hospitalizowani w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie i szpitalu w Sławnie. Jedna osoba jest hospitalizowana w Szczecinie i do niej pojechał wicewojewoda Marek Subocz. Wojewoda pojechał też na miejsce wypadku. Spotkał się ze służbami, które brały udział w akcji ratowniczej. Podziękował im za szybką akcję, za profesjonalizm - poinformowała rzeczniczka wojewody Agnieszka Muchla.

  
rmf24.pl, polsatnews.pl, PAP Zdjęcie na str. głównej: Facebook/Obserwator Lokalny Sławno

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie