"Rozpoczęło się polowanie na polityków opozycji". Kierwiński ws. aresztowania Gawłowskiego

Polska
"Rozpoczęło się polowanie na polityków opozycji". Kierwiński ws. aresztowania Gawłowskiego
Polsat News

Aresztowanie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego rozpoczyna polowanie na polityków opozycji - ocenił w poniedziałek poseł Platformy Marcin Kierwiński. Według niego pod rządami PiS sytuacja w polskim sądownictwie "nie jest normalna".

niedzielę szczeciński sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego.

 

Kierwiński odnosząc się do tego aresztowania stwierdził w poniedziałek w PR24, że w Polsce "rozpoczęło się polowanie na polityków opozycji". Jak dodał, nie będzie krytykował decyzji sądu. - Natomiast nie sposób nie opisywać rzeczywistości, a rzeczywistość jest taka, że po prokuraturze, po służbach specjalnych, po skoku na Trybunał Konstytucyjny, PiS z jakichś powodów zainteresował się sądami - zaznaczył polityk PO.

 

Według niego pod rządami PiS sytuacja w polskim sądownictwem "nie jest normalna".

 

- Jeżeli zarzuty wobec Gawłowskiego oparte są na zeznaniach trzech osób, które same mają problemy z prawem, niektóre z nich siedziały i były związane blisko z PiS-em, to ja wiem, że w tych zarzutach czai się gigantyczna manipulacja - podkreślił Kierwiński.

 

"Jest pewna nierówność" 

 

Lider PO Grzegorz Schetyna napisał w niedziele wieczorem na Twitterze, że w poniedziałek w Szczecinie odbędzie się wspólne posiedzenie Zarządu Krajowego PO, władz klubu parlamentarnego oraz zarządu zachodniopomorskiej Platformy, której szefem jest obecnie Gawłowski. "Podejmiemy działania związane z nieuzasadnionym aresztowaniem sekretarza generalnego największej partii opozycyjnej w Polsce" - napisał Schetyna.

 

Kierwiński pytany dlaczego Schetyna określił aresztowanie Gawłowskiego nieuzasadnionym odparł: "jeżeli z jednej strony mamy polityka opozycyjngego, który sam zgłasza się do prokuratury, chce zeznawać, chce odpowiadać na wszelkie wątpliwości i robi to dwa dni po tym jak CBA przeszukało jego mieszkanie i przez 4 miesiące nic się kompletnie nie dzieje (...), a z drugiej strony jest senator Stanisław Kogut (PiS) oskarżony o wielotysięczne łapówki i PiS go broni, no to już jest pewna nierówność".

 

Zarzuty o charakterze korupcyjnym 

 

W ocenie Kierwińskiego Stanisław Gawłowski bardzo celnie "przez te 4 miesiące od czasu, kiedy CBA nawiedziło go o 6 nad ranem do swojego zatrzymania punktował błędy prokuratury".

 

Stanisław Gawłowski został zatrzymany w piątek; tego dnia usłyszał też w prokuraturze pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dotyczą one okresu, kiedy Gawłowski był wiceministrem ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie