Dwa miesiące aresztu dla kierowcy, który wjechał w czteroosobową rodzinę

Polska

- Na dwa miesiące został aresztowany 22-letni Kamil P., sprawca wypadku w miejscowości Sitne (Mazowieckie), na skutek którego zginęło troje rowerzystów - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga prok. Marcin Saduś.

Do wypadku doszło w sobotę. Policja podała, że kierowca samochodu był trzeźwy, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w grupę rowerzystów. W wyniku wypadku 43-letnia kobieta zginęła na miejscu. Dziewczynka w wieku sześciu lat była reanimowana. Niestety nie udało się jej uratować. Z kolei ośmiolatka zmarła w nocy z soboty na niedzielę w szpitalu.

 

44-letni ojciec dziewczynek znajduje się w szpitalu. Jego stan jest ciężki. 

 

Obawa matactwa

 

Jak podał prok. Saduś, w poniedziałek sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla kierowcy samochodu.

 

- Jedną z przesłanek zastosowania aresztu jest obawa matactwa. Odizolowanie podejrzanego uniemożliwi ewentualne wpływanie na treść zeznań świadków. Należy pamiętać, że mamy tu do czynienia ze społecznością lokalną, zarówno ofiary jak i sprawca pochodzili z miejscowości, znajdującej się na terenie gminy Tłuszcz - powiedział Saduś.

 

Dodał, że w najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ofiar wypadku. - Będziemy także wykonywać czynności procesowe z udziałem świadków - powiedział.

 

Prokuratura chce również przesłuchać ojca, który przeżył wypadek. - Na razie nie wiemy w jakim czasie uda się przeprowadzić przesłuchanie - zaznaczył.

 

Kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu

 

W niedzielę rano Kamil P. 22-letni kierowca Opla usłyszał zarzut umyślnego naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

- Chodzi tutaj o niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Na skutek niezachowania odpowiedniej prędkości pojazd stracił przyczepność, a kierowca stracił kontrolę nad pojazdem. Wskutek tego samochód znalazł się na przeciwległym pasie ruchu, na którym poruszały się cztery osoby - wyjaśnił prok. Saduś.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie