Dachowanie auta Służby Ochrony Państwa. Czterej funkcjonariusze trafili do szpitala

Polska
Dachowanie auta Służby Ochrony Państwa. Czterej funkcjonariusze trafili do szpitala
SOP

Czterej funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa trafili do szpitala po tym, jak w niedzielny wieczór, w powiecie tucholskim (Kujawsko-Pomorskie) samochód, którym podróżowali dachował. W zdarzeniu drogowym nie uczestniczył inny pojazd; funkcjonariusze jechali na szkolenie.

- Policja ustala z jakich przyczyn doszło do dachowania auta. Życiu bądź zdrowiu funkcjonariuszy nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z nich już opuścił szpital, a kolejni powinni zostać wypisani w najbliższych dniach - powiedziała rzecznik prasowa SOP mł. chor. Anna Gdula-Bomba.

 

Wcześniej, w komunikacie SOP, rzeczniczka wskazała, że wszyscy funkcjonariusze, którzy trafili do szpitali, wykonują na co dzień zadania analityczne.

 

"W takich przypadkach kieruje jeden z uczestników podróży"

 

- Nie zajmują się ochroną osób. Rutynowo w takich przypadkach pojazdem kieruje jeden z uczestników podróży, a nie specjalnie delegowany kierowca - wskazała.

 

Dodała, że był to przejazd na szkolenie. W zdarzeniu drogowym nie brał udziału inny pojazd, a kierowca pojazdu SOP był trzeźwy.

 

"Postępowanie w kierunku wypadku drogowego"

 

- Wszelkie okoliczności zdarzenia są przez nas ustalane, gdyż jest prowadzone postępowanie w kierunku wypadku drogowego. Czterech funkcjonariuszy zostało rannych. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało, że kierowca auta był trzeźwy. Zdarzenie miało miejsce ok. godziny 19 - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi sierż. szt. Bartosz Wiese.

 

Rzecznik nie posiada szczegółowych informacji odnośnie stanu zdrowia funkcjonariuszy SOP, którzy zostali przewiezieni do szpitala w Tucholi. Kwalifikacja zdarzenia drogowego będzie zależała od tego, czy obrażenia ciała pasażerów będą utrzymywały się powyżej 7 dni. W takim przypadku byłby to wypadek.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie