Zaczepiał kobiety w autobusie. Składał im propozycje na tle seksualnym. Grozi mu 8 lat więzienia

Polska
Zaczepiał kobiety w autobusie. Składał im propozycje na tle seksualnym. Grozi mu 8 lat więzienia
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Gieroj

57-letni mężczyzna jeździł podmiejskim autobusem w Lubinie (Dolnośląskie) i zaczepiał kobiety w różnym wieku. Składał im propozycje na tle seksualnym, grożąc użyciem siły. Jednej z kobiet udało się wyrwać napastnikowi i zawiadomić policję. Mężczyzna został zatrzymany, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Policja poszukuje świadków i innych poszkodowanych.

Pasażer autobusu podmiejskiego linii 105 zaczepił pod koniec marca jedną z pasażerek i zaczął składać jej seksualne propozycje. Groził ich spełnieniem.

 

Napastnika znalazła drogówka

 

Po zatrzymaniu autobusu wyszedł za kobietą, groził jej użyciem siły i przemocą próbował zmusić do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Kobiecie udało się uciec i powiadomić policję.


Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z lubuskiej drogówki. Trafił do policyjnego aresztu, a sąd zastosował wobec 57-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.

 

Pokrzywdzonych może być więcej


Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w tej sprawie. Według śledczych pokrzywdzonych może być więcej kobiet. Policja prosi wszystkie osoby, które były świadkami podobnych zachowań mężczyzny w autobusie, o kontakt.


Zatrzymanemu przez lubińskich policjantów 57-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie