Włochy: Polska turystka oskarża rodaków o zbiorowy gwałt

Świat
Włochy: Polska turystka oskarża rodaków o zbiorowy gwałt
Flickr/Olivier Duquesne/CC BY-SA 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Polska turystka, przebywająca na urlopie w górach w Lombardii we Włoszech, zawiadomiła policję, że została zgwałcona przez grupę Polaków po wieczorze spędzonym w lokalu w miejscowości Livigno - podały w piątek włoskie media. Dochodzenie prowadzi policja.

Media, wśród nich dzienniki "Il Messaggero" i "La Repubblica", podały na swoich stronach internetowych, że policja z miasta Sondrio wszczęła postępowanie wyjaśniające, gdy młoda kobieta zgłosiła się na pogotowie, informując o tym, że padła ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez Polaków. Do napaści według jej relacji miało dojść po dniu spędzonym z tą grupą.

 

Policja rekonstruuje cały dzień spędzony przez polskich turystów, włącznie z pobytem na stoku narciarskim i na zakupach. Według mediów, przesłuchiwane są osoby, które widziały tych ludzi w godzinach poprzedzających napaść na kobietę.

 

Miejscowa prokurator nie zwróciła się dotąd o zastosowanie żadnych środków zapobiegawczych wobec grupy Polaków, którzy przebywają dalej w Livigno.

 

W lutym sąd dla nieletnich w Bolonii skazał na 9 lat i 8 miesięcy więzienia skazał trzech nastolatków, sprawców gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini latem 2017 r. 

 

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie