Nożownik zaatakował dziennikarzy przed prokuraturą w Szczecinie. Padły strzały ostrzegawcze

Polska

Mężczyzna zaatakował dziennikarzy, którzy przed Prokuraturą Krajową w Szczecinie czekali na dalsze informacje w sprawie zatrzymania posła PO Stanisława Gawłowskiego. Policjanci zatrzymali napastnika. Zdarzenie zarejestrowała kamera Polsat News.

Nożownik kłócił się z innym mężczyzną na przystanku autobusowym. W pewnym momencie wyciągnął nóż i ruszył na zebranych pod prokuraturą dziennikarzy, wykrzykując wulgaryzmy.

 

Nikt nie został ranny - dziennikarzom i operatorom kamer udało się w samą porę uciec przed napastnikiem.

 

Na miejscu była policja, która oddała dwa strzały ostrzegawcze. Mężczyzna próbował uciekać, ale został złapany przez funkcjonariuszy po kilkuset metrach.

 

 

"Przebiegł obok mnie, zorientowałam się, że sytuacja jest poważna"

 

- Usłyszałam krzyki, ktoś strasznie przeklinał, i biegł z nożem. Ten człowiek przebiegł obok mnie, zorientowałam się, że sytuacja jest niebezpieczna i bardzo się zdenerwowałam - relacjonuje Danuta Sobczak-Domańska z Komitetu Obrony Demokracji, która była świadkiem zdarzenia.

 

- Nagle znalazło się czterech policjantów, zaczęli strzelać w powietrze i krzyczeli: "rzuć broń". Ten człowiek uciekł, policja jeszcze raz oddała strzał w powietrze, niedaleko go złapano - dodała.

 

 

Gawłowski zatrzymany przez CBA

 

Stanisław Gawłowski został  w piątek zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jako pierwszy o zatrzymaniu poinformował na Twitterze obrońca posła Platformy Obywatelskiej Roman Giertych. "Prokurator uznał, że należy zatrzymać i przymusowo doprowadzić posła Gawłowskiego. Przyczyną jest obawa, że będzie unikał stawiennictwa przed organami wymiaru sprawiedliwości" - napisał adwokat. Informację o zatrzymaniu potwierdziła Prokuratura Krajowa.

 

Jeszcze w piątek Gawłowski ma usłyszeć zarzuty.

 

W czwartek Sejm wyraził zgodę na tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego. 

 

Za wnioskiem Prokuratury Krajowej o zatrzymanie zagłosowało 226 posłów PiS, 25 posłów Kukiz'15, sześciu posłów WiS oraz czterech posłów niezrzeszonych; przeciw było 127 posłów PO, 25 posłów Nowoczesnej, 16 posłów PSL-UED oraz trzech posłów niezrzeszonych.

 

Zobacz materiał "Wydarzeń" o zatrzymaniu Gawłowskiego:

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie