Znęcał się nad 93-letnią matką. Groził jej siekierą

Polska
Znęcał się nad 93-letnią matką. Groził jej siekierą
KPP Łańcut

Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 51-letniego mieszkańca gminy Żołynia (Podkarpacie). Mężczyzna znęcał się nad swoją 93-letnią matką oraz posiadał bez wymaganego zezwolenia myśliwską broń palną.

W ubiegły czwartek policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej, do której doszło w jednej z miejscowości gminy Żołynia. Przed przyjazdem funkcjonariuszy, sprawca awantury, grożąc samobójstwem, oddalił się w kierunku Wisłoka. Przed skokiem do rzeki powstrzymali go świadkowie.

 

Poniżał, szarpał, groził pozbawieniem życia


51-latek wszczął awanturę, w trackie której groził rodzinie siekierą. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli również nabój, a w domu broń myśliwską, na którą nie posiadał pozwolenia.

 

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją 93-letnią matką.

 

Podczas awantur, które wywoływał, wyzywał kobietę, poniżał, szarpał, uderzał oraz groził jej pozbawieniem życia.

 

Za znęcanie się 3 lata, za nielegalną broń nawet 8 lat


Mężczyzna został zatrzymany, a broń zabezpieczona. Prokurator skierował wniosek do sądu, który zastosował wobec 51-latka trzymiesięczny areszt.


Za znęcanie się nad rodziną mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. Odpowie też za nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co karą może być pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie