"Chytra niewiasta z Brzeszcz. Beata, czego cię tutaj nie ma?". W Sejmie o nagrodach dla rządu PiS

Polska

- Gdzie jest ta prawa strona, która skandowała "Beata, Beata"? - pytała w czwartek w Sejmie posłanka PO Krystyna Skowrońska. - Wstyd państwu, wstyd. Beata, czego cię tutaj nie ma? - zwracała się do nieobecnej na sali obrad wicepremier Beaty Szydło. Na wniosek Nowoczesnej w Sejm debatował o nagrodach członków rządu b. premier Szydło. Na sali nie było jednak większości posłów i ministrów PiS.

Rząd reprezentował sekretarz stanu i wiceszef Kancelarii Premiera Paweł Szrot, który odpowiadał na pytania parlamentarzystów. On również otrzymał w 2017 r. nagrody w wys. 56 tys. zł, co przypomniał na sali sejmowej poseł PO Krzysztof Brejza.

 

"I teraz poproszę o brawa"

 

- Chytra niewiasta. Chytra niewiasta z Brzeszcz - zaczęła swoje wystąpienie posłanka PO Krystyna Skowrońska. - Tu na nas krzyczała... - dodała. 

 

I zapytała: Gdzie jest ta prawa strona, która skandowała "Beata, Beata"? Gdzie jest ta prawda strona? Wstyd państwu, wstyd.

 

Następnie Skowrońska poprosiła posłów opozycji o brawa. - Beata, czego cię tutaj nie ma? - dopytywała, zwracając się do pustych ław rządowych.

 

- Kiedy w parlamencie ustalano, że będą pytania do ministrów, premiera, ministrowie się stawiali - przypomniała  lata rządów koalicji PO-PSL.

 

"Wstyd panu, że musi się pan za wszystkich tłumaczyć"

 

Posłanka Platformy zwróciła się do ministra Szrota. - Dzisiaj ze wstydem w ostatniej ławie rządowej siedzi pan minister. Ja pana rozumiem. Wstyd panu, że musi się pan za wszystkich tłumaczyć, bo nawet nie wie pan, jak się wytłumaczyć za siebie - dodała.

 

- Przez osiem lat rząd PO-PSL wydało - dla porównania - w jeden rok tyle, co wojewoda i wicewojewoda na Podkarpaciu (w czasie rządów PiS - red.) - powiedziała Skowrońska.

 

Jak podkreśliła, to poprzedni rząd "zlikwidował trzynastki i wysokie odprawy".

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie