Awaria wodociągu w Białymstoku. 290 tys. mieszkańców miało problemy z dopływem wody

Polska
Awaria wodociągu w Białymstoku. 290 tys. mieszkańców miało problemy z dopływem wody
Pixabay.com/Arcaion/zdj.ilustracyjne

Mieszkańcy Białegostoku i podmiejskiego Wasilkowa nie powinni mieć już problemów z dostępem do bieżącej wody. Pracownicy wodociągów zamknęli magistralę, na której wcześnie rano w czwartek doszło do awarii, i przełączyli wodę do innej. Naprawa uszkodzonej linii może potrwać do wieczora.

 

Według rzecznika Wodociągów Białostockich Krzysztofa Kity, pękł rurociąg. Dodał, że sytuacja jest opanowana i wszyscy mieszkańcy już mają wodę.

 

W czwartek nad ranem w prawie 300-tysięcznym Białymstoku doszło do awarii jednej z głównych linii wodociągowych. Jak szacowały Wodociągi Białostockie, czasowe problemy z dostępem do wody miało około 290 tys. mieszkańców miasta i podbiałostockiego Wasilkowa.

 

- To jest jedna z tych linii, z których woda się rozchodzi po całym mieście, więc ciśnienie musiało spaść lub w ogóle dużo rejonów tej wody nie miało - powiedział Kita. W jego ocenie, naprawy w miejscu awarii mogą potrwać do wieczora.

 

Zdaniem Kity, do awarii mógł się przyczynić duży ruch samochodów w pobliżu tego miejsca. Zwrócił też uwagę, że ziemia odmarza po zimie.

 

- Te ruchy mas ziemi mogły też wpłynąć na obciążenie tego typu rurociągu - mówił.

 

Według białostockiego magistratu, awaria magistrali i czasowe problemy z dopływem wody nie spowodowały zagrożenia i utrudnień w pracy miejskich szpitali i szkół. W miejscu awarii, gdzie wcześnie rano wylewała się woda i były problemy z przejazdem, nie ma już utrudnień w ruchu.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie