Zaginął jeden z najbogatszych Niemców. Szanse na odnalezienie go są coraz mniejsze

Świat
Zaginął jeden z najbogatszych Niemców. Szanse na odnalezienie go są coraz mniejsze
PAP/EPA/ROLAND WEIHRAUCH

Jeden z najbogatszych Niemców, miliarder Karl-Erivan Haub, szef holdingu Tangelmann kontrolującego m.in. sieć marketów budowlanych Obi, nie wrócił w sobotę z wyprawy narciarskiej na Matterhorn. Trwa akcja poszukiwawcza, ale według ratowników szansa, że Haub odnajdzie się żywy, jest minimalna.

- Dostrzegamy w tej chwili jeszcze minimalną szansę - powiedział w środę po południu lekarz ekipy ratunkowej Axel Mann na konferencji prasowej w miejscowości Zermatt u podnóża Matterhornu.

 

Akcję poszukiwawczą utrudnia zła pogoda i zagrożenie lawinowe. Szef stacji ratownictwa górskiego w Zermatt, Anjan Tagen podkreślił, żę obszar, na którym prowadzone są poszukiwania, jest ogromny - ma 240 kilometrów kwadratowych. W minionych dniach do poszukiwań użyto m.in. kamer termowizyjnych zamontowanych na śmigłowcach.

 

Ratownicy opuszczali się też na linach do szczelin lodowcowych.

 

Rodzinne przedsiębiorstwo

 

Wartość holdingu Tangelmann, który jest przedsiębiorstwem rodzinnym, mającym udziały min. w firmie Zalando (handel internetowy) i KiK (odzież), "Manager Magazin" oszacował w 2017 r. na 4,2 miliarda euro. Na czele holdingu Haub stoi od końca lat 90.

 

Urodzony w USA Haub jest synem zmarłego przed kilku tygodniami przedsiębiorcy Erivana Hauba.

 

Miliarder jest znany jako zapalony sportowiec - maratończyk, narciarz i alpinista.

 

PAP

mr/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie