Obrona Kongijczyka złożyła apelację od wyroku ws. ataku na Polaków w Rimini

Świat
Obrona Kongijczyka złożyła apelację od wyroku ws. ataku na Polaków w Rimini
Polsat News

W sądzie w Rimini złożona została apelacja od wyroku 16 lat więzienia dla szefa bandy Kongijczyka Guerlina Butungu, która latem zeszłego roku dokonała brutalnego ataku na parę polskich turystów - dowiaduje się PAP od pełnomocnika Polaków Maurizio Ghinellego.

Wyrok pierwszej instancji dla 20-letniego Butungu zapadł w listopadzie zeszłego roku przed sądem w Rimini. Migrant z Konga sądzony był osobno za gwałt, dotkliwe pobicie, a także za dwa inne napady w Rimini.

 

Trzej pozostali sprawcy napaści, synowie imigrantów z Maroka i Nigerii w wieku od 15 do 17 lat zostali skazani przez sąd dla nieletnich w Bolonii na 9 lat i 8 miesięcy więzienia.

 

Kobieta została wielokrotnie zgwałcona

 

Mecenas Ghinelli, który poinformował w środę o złożeniu apelacji przez obronę Butungu, powiedział zarazem, że proces apelacyjny odbędzie się zapewne po wakacjach.

 

W sierpniu zeszłego roku 4-osobowa banda napadła w nocy na plaży w mieście nad Adriatykiem na dwoje młodych turystów z Polski. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a mężczyzna dotkliwie pobity.

 

Sprawa ta wywołała wstrząs we Włoszech. Wyroki wydane dla sprawców napadu uznano za wyjątkowo surowe.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie