Czy pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej będzie jednoczył Polaków? "Tak czy Nie" w Polsat News

Polska

Wydanie specjalne programu "Tak czy Nie" poświęcone w całości ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Gośćmi Agnieszki Gozdyry będą: prof. Ireneusz Krzemiński (socjolog, UW) i prof. Ryszard Bugaj (b. doradca prezydenta L. Kaczyńskiego). W drugiej części rozmowa z Pauliną Hennig-Kloską (Nowoczesna) i Marianem Piłką (Prawica RP). Początek programu wyjątkowo kilka minut przed godziną 20:00.

Podczas wtorkowej uroczystości na placu Piłsudskiego w Warszawie, prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział m.in., że zarówno odsłonięty Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, jak i pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który dopiero powstanie, "nie są przeciwko nikomu".

 

- My chcemy jedności Polaków, ale jedności wokół dobra, a nie wokół zła - podkreślił Kaczyński.

 

W ocenie prezydenta odsłonięty Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku jest "wymownym obeliskiem, który stanie się w krótkim czasie świętym miejscem dla wszystkich Polaków".

 

- Czemu? Bo jest symbolem naszej wspólnoty. Bo upamiętnia to, co było wspólnotowe, i że właśnie dlatego co było wspólne, nasze, oni zginęli. I dlatego jest on nasz wspólny. I wierzę w to, że będzie nas właśnie jednoczył, niezależnie od poglądów, od barw politycznych, niezależnie od szczegółowych przekonań - powiedział we wtorek Andrzej Duda.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie