Zderzenie autobusów w Ostrowie Wlkp. Osiem osób w szpitalu

Polska
Zderzenie autobusów w Ostrowie Wlkp. Osiem osób w szpitalu
zdj. ilustracyjne/Radosław Szpak/YouTube.com

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kilkanaście osób jest poszkodowanych po zderzeniu autobusów w Ostrowie Wlkp. W poniedziałek rano na skrzyżowaniu ulic Krotoszyńskiej, alei Słowackiego i Raszkowskiej zderzyły się dwa pojazdy MZK.

Autobusy zderzyły się około godz. 8:40.

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z pojazdów uderzył w tył poprzedzającego go autobusu. W tej chwili policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia - poinformował Tomasz Kula z ostrowskiej policji.

 

Do szpitala trafiło osiem osób, najmłodsza z nich ma 14 lat. Dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła ocenił stan pacjentów jako dobry.

 

 

- W tej chwili prowadzona jest diagnostyka, czyli poszkodowani w wypadku są badani przez lekarzy chirurgów i mają wykonywane zdjęcia rtg, żeby potwierdzić lub wykluczyć urazy głowy, klatki piersiowej i nóg - poinformował Dariusz Bierła.


Dodał, że niektórym osobom pomocy udziela się na miejscu zdarzenia.

 

W autobusach jechało w sumie 20 osób, z czego kilkanaście miało zostać poszkodowanych. Na miejsce przyjechało siedem jednostek straży pożarnej, policja i wszystkie dostępne w Ostrowie Wlkp. karetki pogotowia ratunkowego. Ruch pojazdów jest zatrzymany. 

 

 

PAP

mta/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze