Sasin: pomnik smoleński odsłonią rodziny ofiar katastrofy

Polska

- Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej odsłonią rodziny ofiar; podczas uroczystości rocznicowych, w ich imieniu przemówienie wygłosi prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

We wtorek, 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tego wypadku. W uroczystości wezmą udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W Warszawie na obszarze zielonym między pl. Piłsudskiego a ul. Królewską odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.

 

Sasin poinformował w poniedziałek w radiu Zet, że pomnik odsłonią rodziny ofiar. W ich imieniu będzie przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

"Pomnik absolutnie wszystkich"

 

Sasin wskazywał, że na pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej są alfabetycznie wypisane nazwiska wszystkich i nikt nie jest na nim wyróżniony. - Wyszliśmy z założenia, że wobec śmierci wszyscy są równi i tak chcemy, żeby ten pomnik był odbierany, jako pomnik absolutnie wszystkich - dodał.

 

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

Zobacz uroczystość odsłonięcia pomnika "Memento Smoleńsk" w Budapeszcie.

 

 

 

PAP

mta/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie