Lufthansa odwoła 800 lotów z powodu strajku

Świat
Lufthansa odwoła 800 lotów z powodu strajku
Wiki Media/CC0

Z powodu strajków ostrzegawczych w czterech niemieckich portach lotniczych odwołanych będzie we wtorek 800 spośród łącznie 1600 lotów Lufthansy - poinformował w poniedziałek niemiecki flagowy przewoźnik powietrzny.

Strajki ostrzegawcze w portach lotniczych Frankfurtu, Monachium, Kolonii i Bremy zarządził w następstwie sporu płacowego związek zawodowy pracowników usług Verdi. Jego decyzję skrytykowała odpowiedzialna w zarządzie Lufthansy za sprawy personalne Bettina Volkens.

 

"Skutki sporu odczują klienci"

 

- Jest całkowicie nie do przyjęcia, że związek zawodowy rozgrywa ten konflikt kosztem podróżnych, których on nie dotyczy. Lufthansa w ogóle nie jest stroną  w tym konflikcie płacowym, niemniej skutki tego sporu odczują przede wszystkim nasi klienci i my - powiedziała Volkens.

 

W ramach anulowanych wtorkowych połączeń, w tym 58 lotów międzykontynentalnych, zamierzano przewieźć około 90 tys. pasażerów. Mają  oni prawo do jednorazowej bezpłatnej zmiany rezerwacji lub - ale tylko w przypadku lotów wewnątrz Niemiec - do skorzystania z komunikacji kolejowej.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie