Senator Kogut prosi o wybaczenie. "Wrodzona impulsywność często brała górę nad zdrowym osądem"

Polska
Senator Kogut prosi o wybaczenie. "Wrodzona impulsywność często brała górę nad zdrowym osądem"
Polsat News

"Czuję wewnętrzną potrzebę pojednania się z każdym, kogo w jakikolwiek sposób obraziłem czy uchybiłem jego godności" - napisał senator Stanisław Kogut w oświadczeniu, które opublikował na swojej stronie. W styczniu parlamentarzysta usłyszał zarzuty korupcyjne.

"Ten bardzo trudny dla mnie czas zaowocował głęboką refleksją i spojrzeniem z innej perspektywy na ludzi, z którymi nie zawsze się zgadzałem. Wrodzona impulsywność często brała górę nad zdrowym osądem i mogła niejednokrotnie wyrządzić przykrość" - podkreślił w oświadczeniu Kogut.


Jak dodał, "zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy chowają w swoim sercu jakąkolwiek urazę w stosunku do mojej osoby o wybaczenie".


Zapewnił też, że "do nikogo nie żywi żadnej urazy”."


"W przededniu Święta Miłosierdzia Bożego niech Dobry Bóg otoczy nas wszystkich swoją Miłością" – napisał na koniec.


Wpłacił milion złotych poręczenia


W grudniu CBA zatrzymała pięć osób, w tym syna senatora Koguta ws. podejmowania się od listopada 2015 r. do grudnia 2016 r. pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji.


W grudniu ub. roku prokuratura informowała też o zamiarze postawienia zarzutów korupcyjnych senatorowi Kogutowi, który sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę i został przez PiS zawieszony w prawach członka partii.


W styczniu br. Senat nie zgodził się jednak na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Koguta, o co wnioskowała prokuratura (prokuratorzy deklarowali, że obawiają się, że może on utrudniać śledztwo).


Parlamentarzysta stawił się w prokuraturze zgodnie z wezwaniem 25 stycznia i usłyszał formułowane już wcześniej trzy zarzuty dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych. Nie przyznał się do winy. Wobec decyzji Senatu, został zobowiązany do wpłaty miliona złotych poręczenia majątkowego, zakazano mu też opuszczania kraju.


Obrońcy Koguta złożyli zażalenie na decyzję prokuratury w tej sprawie; jednocześnie w imieniu senatora wpłacono milion zł poręczenia majątkowego. 9 marca br. katowicki sąd nie podjął decyzji ws. środków zapobiegawczych zastosowanych senatora - z uwagi na kwestie formalne przerwał posiedzenie w tej sprawie do 10 kwietnia.

 

polsatnews.pl, PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie