Tragiczny wypadek. Polski kierowca odpowiedzialny za śmierć staruszki w Anglii

Świat
Tragiczny wypadek. Polski kierowca odpowiedzialny za śmierć staruszki w Anglii
Cumbria Police

Brytyjski sąd uznał 44-letniego Jarosława M. za winnego spowodowania śmiertelnego wypadku na autostradzie w Wielkiej Brytanii i wymierzył mu karę 2,5 roku pozbawienia wolności. W wyniku zderzenia z jego ciężarówką zginęła 86-letnia Maureen Smith. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

86-latka zginęła 16 listopada na drodze A689 w pobliżu Carlisle, gdy w jej auto uderzyła ciężarówka kierowana przez 44-letniego Polaka, który zjechał na przeciwległy pas ruchu.

 

Był w klapkach

 

Według świadków zdarzenia mężczyzna przed wypadkiem poruszał się zbyt dużą prędkością, a pojazd prowadził w klapkach. Prokuratura uznała, że do tragedii doszło w wyniku niedopatrzenia lub zagapienia się przez polskiego kierowcę.

 

Jarosław M. oprócz kary pozbawienia wolności, decyzją sądu stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów na cztery lata i będzie musiał przejść ponowny test na prawo jazdy.

 

Jeździł ostrożnie "od zawsze"

 

44-latek nie przyznał się do winy. Twierdzi, że od zawsze jeździł bardzo ostrożnie i według niego zrobił wszystko co mógł, by uniknąć zderzenia.

 

Daily Mail, BBC, polsatnews.pl

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie