Samochód wjechał w tłum ludzi w Niemczech. Rośnie liczba zabitych i rannych

Świat

Cztery osoby, w tym kierowca, zginęły w sobotę w Münster, gdy samochód dostawczy wjechał w tłum ludzi, siedzących przed restauracją w centrum miasta - przekazało niemieckie MSW. Według niemieckich mediów w ataku mogło ucierpieć 50 osób, sześć znajduje się w stanie ciężkim.

Wkrótce więcej informacji.

 

Portal Rheinische Post Online podał, że nie żyją 3 osoby, a 30 jest rannych. Liczba poszkodowanych nie jest oficjalnie potwierdzona. Do zdarzenia doszło przed godziną 17:00 w Münster, mieścia na prawach powiatu w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec.

 

Miasto zablokowane przez policję

 

Część starego miasta została natychmiast zablokowana przez policję. Dostępu do tego rejonu broni kordon funkcjonariuszy.

 

Według informacji portalu Portal Rheinische Post Online policja szuka na miejscu materiałów wybuchowych. W akcji biorą udział helikoptery. Policja wezwała mieszkańców do unikania tego obszaru.

 

Policja ostrzegła także, aby unikać okolicy, w której doszło do zdarzenia. Zaapelowała także, aby nie zamieszczać w internecie zdjęć z miejsca zdarzenia.

 

 

Wjechał w ogródek

 

Operacja policji skupia się w okolicy dwóch restauracji - Kleiner oraz Grosser Kiepenkerl w bliskim sąsiedztwie katedry w Münster. Według wstępnych, niepotwierdzonych oficjalnie informacji samochód typu van wjechał w ogródek restauracyjny na placu, gdzie znajduje się znany pomnik wędrownego kupca i potrącił siedzących przy stolikach klientów.

 

Według tygodnika "Der Spiegel" sprawca wypadku zastrzelił się. Z kolei portal "Rheinische Post Online" podał, że policja prowadzi poszukiwania dwóch osób, które mogły mieć udział w zdarzeniu.

 

Na zdjęciu z miejsca zdarzenia zamieszczonym na Twitterze widać przewrócone stoliki i krzesła oraz stojący w pobliżu wejścia do lokalu samochód.

 

 

Okoliczności wydarzenia pozostają niejasne - przekazała agencja dpa.

 

Konsulat Generalny RP w Kolonii poinformował w sobotę na Twitterze, że pozostaje w kontakcie z policją w sprawie ustalenia obywatelstwa ofiar i rannych sobotniego ataku w Muenster. Poprosił o zachowanie środków ostrożności.

 

Süddeutsche Zeitung: chory psychicznie obywatel Niemiec

 

Sprawcą ataku w Münster był chory psychicznie obywatel Niemiec - poinformował dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Według doniesień tabloidu "Bild" miał on 48 lat i dotąd nie był karany.

 

Na razie nie ma żadnych dowodów na motyw terrorystyczny - przekazał "SZ".

 

Duże siły policji w centrum miasta

 

Na miejsce zostały skierowane duże siły policyjne w sile kilkudziesięciu radiowozów. Obszar zagrożony został odseparowany kordonami.

 

 

Nad miejscem zdarzenia krążą policyjne helikoptery.

 

 

 

polsatnews.pl, Reuters, PAP


Zdjęcie: Twitter/@SoliDavidwache

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie