Klienci na czterech łapach. We Włoszech można otworzyć rachunek bankowy dla psa i kota

Świat
Klienci na czterech łapach. We Włoszech można otworzyć rachunek bankowy dla psa i kota
Pixabay/Free-Photos

We Włoszech można otworzyć konto w banku dla psa i kota. Z taką inicjatywą wystąpił bank z Piacenzy w regionie Emilia-Romania, który oferuje tę usługę właścicielom czworonogów po to, by poprzez ten rachunek osobno zarządzali wydatkami na ich rzecz.

Rachunek bankowy otwarty w ramach inicjatywy "Wierni Przyjaciele" oferuje jednocześnie różne ulgi przy wydatkach na weterynarza, zakupie produktów dla psów i kotów oraz polisę ubezpieczeniową dla nich.

 

Konto wystawione jest na nazwisko właściciela zwierzęcia, ale obok figuruje też imię czworonoga.

 

Konto dla swego cocker spaniela o imieniu Sun otworzył prezes Banca di Piacenza Corrado Sforza Fogliani. Pytany o to, skąd pojawił się ten pomysł, odparł: "jeden z naszych klientów poprosił nas o otwarcie rachunku dla jego psa, by tam skoncentrować wszystkie wydatki na niego".

 

Nowe rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem

 

- Natychmiastowe spełnienie jego życzenia nie było możliwe, ale przeanalizowaliśmy tę kwestię i uświadomiliśmy sobie, że wiele osób wydaje duże sumy na swoich ulubieńców i chcą oddzielić wydatki na ten cel od innych - wyjaśnił prezes.

 

Włoskie media odnotowują, że właśnie w Piacenzy pomysł ten wydaje się wyjątkowo trafiony, bo połowa mieszkańców miasta ma w domu zwierzę.

 

Na razie w tamtejszym banku otwarto około stu rachunków dla nowych klientów na czterech łapach.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie