Chciał być policjantem i nim został. Tylko prokurator tego nie zrozumiał

Polska
Chciał być policjantem i nim został. Tylko prokurator tego nie zrozumiał
zachodniopomorska.policja.gov.pl

Miał policyjną "gwiazdę" i zabawkowy pistolet. Chodził po knajpach, sączył piwo i czekał na okazję. Gdy pokłócił się z sąsiadem przy barze, zaczął machać odznaką i plastikową bronią. Wyprowadził mężczyznę na zewnątrz, aby tam go dyscyplinować. Wtedy świadkowie zorientowali się, że tylko udaje policjanta. Ujęcie nastąpiło po pościgu, bo - gdy zobaczył, co się święci - wziął nogi za pas.

Do zdarzenia doszło w Szczecinie. Klient jednego z lokali pokłócił się z sąsiadem. W trakcie sprzeczki 26-latek wyciągnął atrapę policyjnej odznaki i wyprowadził drugiego mężczyznę na zewnątrz lokalu. Tam zaczął mu wydawać polecenia.

 

"Komisarz" z baru dał nogę

 

Kiedy świadkowie zdarzenia nabrali podejrzeń co do autentyczności rzekomego funkcjonariusza, mężczyzna próbował uciec. Świadkowie zaczęli gonić uciekającego, a następnie ujęli go.

 

Fałszywego policjanta przekazano prawdziwym funkcjonariuszom z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

 

Mężczyzna wyjaśnił śledczym, że zawsze pasjonował go zawód policjanta. Mimo, że nigdy nim nie został, postanowił przeprowadzić jakąś interwencję, podając się za funkcjonariusza. W tym celu nosił ze sobą wszystkie potrzebne przedmioty.

 

Zarzut: "przywłaszczenie funkcji publicznej"

 

Nietrzeźwego mężczyznę przewieziono z promilem alkoholu we krwi do Izby Wytrzeźwień.

 

Sprawa znajdzie jednak swój finał w sądzie. 26-latkowi ogłoszono zarzut przywłaszczenia funkcji publicznej, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe - poinformowała asp. szt. Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji.

 

Mężczyzna raz w tygodniu będzie musiał meldować się w komisariacie. Ponadto musiał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 2 tys. zł.

 

Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić do roku więzienia.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie