Zarzuty ws. wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki. Kierowca był pod wpływem narkotyków

Polska

Zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki, postawiła kierowcy prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim (Warmińsko-mazurskie). Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska, podejrzanemu dodatkowo postawiono zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków psychoaktywnych.

 

Po przedstawieniu zarzutów przez prokuratora podejrzany nie przyznał się do winy, odmówił złożenia wyjaśnień. Prokurator wystosował wniosek do sądu o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego. Sąd ma się zająć rozpatrzeniem wniosku w piątek - podała prokuratura.

 

Do wypadku doszło 3 kwietnia wieczorem, w miejscowości Łąkorz gm. Biskupiec.

 

Był wcześniej notowany

 

Ze wstępnych informacji wynikało, że kierowca audi najechał na dwie szesnastoletnie dziewczynki, które jechały na łyżworolkach po drodze powiatowej. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe zaczęły reanimować nastolatki, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Jedna z dziewcząt zmarła na miejscu, druga w momencie przekazywania jej załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Wstępne wyniki próbek moczu pobrane od podejrzanego wykazały obecność substancji psychoaktywnych: amfetaminy, marihuany, metadonu i ecstasy.

 

Jak podała prokuratura, mężczyzna jest znany policji, był notowany w związku z popełnieniem przestępstw przeciwko zdrowiu i mieniu.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie