Nagrody dla marszałków i wicemarszałków Senatu. "Nie ociągajcie się i wesprzyjcie Caritas"

Polska
Nagrody dla marszałków i wicemarszałków Senatu. "Nie ociągajcie się i wesprzyjcie Caritas"
Polsat News

Nagrody dla prezydium Senatu w latach 2006-2016, a wśród nagrodzonych m.in. Bogusław Borusewicz, Ryszard Legutko i Stanisław Karczewski. Portal wPolityce.pl opublikował listę i policzył, że Borusewicz otrzymał ponad 600 tys. zł brutto z tytułu nagród, ekwiwalentów za niewykorzystany urlop i odprawy emerytalnej.

Jako marszałek Senatu Borusewicz otrzymał nagrodę w 2006 r. i wynosiła ona 71,69 tys. zł, a w 2007 roku - 72,1 tys. zł.

 

Wicemarszałkowie tej kadencji dostali nagrody w wys. od 43,7 tys. zł do 51 tys. zł przez dwa kolejne lata.

 

W 2009 r. nie wypłacano nagród w Senacie ze specjalnego funduszu, ale wicemarszałek Marek Ziółkowski dostał 29,8 tys. zł nagrody jubileuszowej, a marszałek Borusewicz z tego tytułu - 12,4 tys. zł.

 

W analizowanym okresie nagrody otrzymali również inni członkowie prezydium Senatu. Obecny marszałek Stanisław Karczewski dostał w 2012 r. (był wtedy wicemarszałkiem) 29,8 tys. zł, a w 2015 roku - ekwiwalent za niewykorzystany urlop w wysokości 46,85 tys. zł. 

 

Aktywna w sieci posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zaapelowała na Facebooku do Borusewicza, Ewy Kopacz oraz innych polityków PO i PSL, aby "się nie ociągali i wsparli najbliższy Caritas pobranymi zachłannie sejmowymi i rządowymi nagrodami". Nawiązała w ten sposób do deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że ministrowie i wiceministrowie przekażą na działalność Caritasu nagrody przyznane im przez byłą premier Beatę Szydło.

 

"Was też nakaz zwrotu nienależnych nagród dotyczy. Przecież też żądaliście od ministrów PIS »ograniczenia zachłanności władzy«" - napisała Pawłowicz.

 

 

PAP, polsatnews.pl

hlk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie