Drogowcy pokazali zdjęcia z budowy nowej zakopianki. Trasa rośnie w oczach

Moto
Budowa odcinka III zakopianki
Galeria zdjęć (7)

Poprzecinany filarami i imponujących rozmiarów wiaduktami krajobraz na trasie z Krakowa do Zakopanego robi wrażenie. III odcinek nowej drogi ekspresowej między Lubniem a Rabką jest już ukończony prawie w połowie. Chociaż kontrakt nie przewidywał prac budowlanych zimą, przerwy nie było.

Na odcinku III nowej trasy S7 powstały już prawie wszystkie zaplanowane podpory i konstrukcje oporowe tej części inwestycji.

 

Wiadukty i mosty drogowe będą stały w kilku miejscach nowej trasy. Na wysokości Skomielnej Białej powstanie też obiekt mostowy zaprojektowany tak, aby zapewnić "migrację drobnej zwierzyny", a także przejście ludzi.

 

 

Drążenie tunelu

 

Trwają też prace na I i II odcinku zakopianki.

 

Najbardziej problematyczny jest  II - między Naprawą a Skomielną (ukończony w ok. 20 proc). Budowlańcy drążą dwukomorowy tunel - główny element tej części inwestycji. Ruch będzie się odbywał w jednym kierunku każdą z komór tunelu.

 

Podczas budowy zakopianki, trzeba było przenieść budynek wpisany do rejestru zabytków – to drewniana zakopiańska willa w miejscowości Naprawa. To dom poety i prozaika, Jalu Kurka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę darowizny z gminą Jordanów, która przejmie budynek.

 

W październiku 2017 r. ówczesny minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że inwestycja ma być gotowa na sylwestra 2020 roku. Całkowita wartość inwestycji to ponad 2 mld zł. 

 

polsatnews.pl

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie