Ciężarna kobieta potrącona na przejściu dla pieszych przez nietrzeźwego recydywistę

Polska

Przechodząca przez pasy kobieta w ciąży została w potrącona przez rozpędzony samochód. Za kierownicą - według prokuratury - siedział pijany recydywista. Poszkodowana kobieta ciągle przebywa w szpitalu - ma złamana nogę. Kierowca, który już wcześniej stracił uprawnienia za jazdę pod wpływem, został aresztowany.

Do wypadku doszło w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na przejściu dla pieszych przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Siedlcach.

 

Złamana noga i potłuczenia

 

Potrącona kobieta, chociaż ciągle przebywa w szpitalu, może mówić o dużym szczęściu. Ma ogólne potłuczenia i złamaną nogę. Jej życiu, ani życiu jej nienarodzonego dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo.  

 

Sprawcą wypadku był 46-letni Sławomir Ł. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do aresztu.

 

Był już wcześniej karany w Holandii

 

W trakcie śledztwa okazało się, że 46-latek już wcześniej wsiadał za kierownicę po alkoholu.

 

- Mężczyzna ten był już prawomocnie skazany za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających na terenie Holandii, gdzie wcześniej przebywał - powiedziała Polsat News Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

 

Kierujący usłyszał prokuratorskie zarzuty.

 

Trzy miesiące w areszcie

 

- Sławomir Ł. usłyszał zarzuty spowodował wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, w wyniku którego pokrzywdzona kobieta, będąca w 16 tygodniu ciąży, doznała obrażeń ciała w postaci złamania nogi - powiedziała Polsat News Katarzyna Wąsak z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

 

Mężczyzna przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Polsat News, polsatnews.pl   

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie