Sprawdzili pięć szkolnych autobusów. Cztery wycofali z ruchu, bo były w fatalnym stanie technicznym

Polska

Aż cztery z pięciu skontrolowanych autobusów szkolnych dowożących dzieci do jednej ze szkół w Bierutowie wycofała z ruchu dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego. W jednym ze skontrolowanych pojazdów nie było np. stabilizatora poprzecznego zawieszenia, co mogło doprowadzić do tragedii na drodze.

Inspektorzy skierowali kontrolowane autobusy do najbliższej okręgowej stacji kontroli pojazdów, gdzie potwierdzono ich obawy dotyczące złego stanu technicznego. 

 

Stwierdzono m.in. liczne wycieki płynów eksploatacyjnych, nieprawidłowości w działaniu układów hamulcowych i kierowniczych, przerdzewiałą konstrukcję ramy oraz niekompletne układy zawieszenia.

 

W jednym z autobusów zdemontowano stabilizator poprzeczny zawieszenia, który ma bezpośredni wpływ na stateczność pojazdu, a w konsekwencji na bezpieczeństwo pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Ponadto w autobusach tych poziom zadymienia spalin i związana z tym emisja substancji toksycznych do środowiska prawie dwukrotnie przekroczyły normy.

 

polsatnews.pl, fot. WITD Wrocław

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie