Brudziński: uważam, że powinny znaleźć się pieniądze na podwyżki dla służb mundurowych

Polska
Brudziński: uważam, że powinny znaleźć się pieniądze na podwyżki dla służb mundurowych
PAP/Maciej Kulczyński

- Popieram głosy strony społecznej i uważam, że powinny znaleźć się pieniądze na wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy służby mundurowych; jeżeli środków w budżecie państwa będzie więcej, to będę zabiegał, by trafiły one na podwyżki - powiedział w czwartek we Wrocławiu szef MSWiA Joachim Brudziński, który uczestniczył w odprawie służb mundurowych w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Na spotkaniu byli obecni komendanci i funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz straży granicznej. Brudziński zapewnił mundurowych, że mają w jego osobie pełne wsparcie.

 

- Jest dla mnie oczywistym, że bezpieczeństwo państwa, bezpieczeństwo obywateli, to sprawnie działające służby i dobrze opłacani funkcjonariusze - mówił.

 

Dodał, że popiera głosy strony społecznej i uważa, że powinny znaleźć się pieniądze na wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy służby mundurowych. - Jeżeli środków w budżecie państwa będzie więcej, to będę zabiegła by trafiły one na podwyżki - mówił minister.

 

"Na pierwszym miejscu jest poczucie służby"

 

Jednocześnie przypomniał, że droga do modernizacji służb mundurowych, to realne pieniądze, które już popłynęły do kieszeni funkcjonariuszy. - Podwyżka miała miejsce w styczniu 2017 r. W latach 2017-2020 do wszystkich służb mundurowych trafił ponad 9 mld zł. To środku na wakaty i modernizację służb - mówił.

 

Brudziński powiedział również, że do służb mundurowych powinni być rekrutowani ludzie, dla których na pierwszym miejscu jest poczucie służby i miłości do ojczyzny. - Ale niestety, to trzeba również powiedzieć, w służbach mundurowych zdarzają się funkcjonariusze, dla których nie powinno być tu miejsca - mówił minister.

 

Dodał, że przełożeni funkcjonariuszy będą zawsze za nimi stawać w momencie, kiedy będzie zagrożone ich bezpieczeństwo. - Ale tam, gdzie funkcjonariusz przyniósł ujmę mundurowi, nie będzie zamiatania pod dywan - podkreślił minister.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie