Sprzedawał cudze maszyny rolnicze, a nawet słomę. Wpadł, bo zaoferował ją właścicielowi

Polska
Sprzedawał cudze maszyny rolnicze, a nawet słomę. Wpadł, bo zaoferował ją właścicielowi
KPP Jarocin

31-letni mieszkaniec gminy Jarocin został zatrzymany po tym, jak na jednym z pól umówił się z klientem, oferując mu sprzedaż bel sprasowanej i zwiniętej słomy (balotów). Jak się okazało, kupującym był właściciel pola i słomy.

Jak informuje jarocińska policja, zanim mężczyzna został zatrzymany, zdążył oszukać i okraść kilka innych osób, a sposób na łatwy zarobek wymyślił już w 2015 roku, kiedy sprzedał należącą do jego ojca pierwszą maszynę rolniczą - prasę kostkującą do słomy.
 
"Szybko zarobione pieniądze zasmakowały 31-latkowi i w kolejnych latach w ten sam sposób, bez wiedzy właściciela spieniężył kolejne urządzenia, narażając go na straty w wysokości ponad 30 tys. zł" - podała policja. 
 
"Ciężka i mało płatna praca szybko mu się znudziły"
 

W ubiegłym roku mężczyzna znalazł uczciwą pracę. Z jednej z okolicznych firm wypożyczył ciągnik rolniczy wraz z pługiem i zaczął wykonywać usługi orki. "Ciężka i mało płatna praca szybko mu się znudziły. 31-latek sprzedał więc ciągnik w komisie, a pług właścicielowi innej firmy" - poinformowała policja. Właściciel maszyn wycenił straty na 38 tys. zł.

 

W marcu 2018 r. 31-latek zmienił nieco charakter swojej działalności, przerzucając się na handel słomą. Na jednym z portali aukcyjnych wystawił ogłoszenie o sprzedaży balotów znajdujących się na różnych polach w gminie Jarocin. 

 

Próbował sprzedać właścicielowi słomę, która w dodatku leżała na polu właściciela.

 

Zdążył sprzedać 173 baloty cudzej słomy

 

Mężczyźnie udało się sprzedać 173 sztuki sprasowanych wałków słomy o wartości około 6 tys. zł. Jego proceder zakończył się, gdy na sprzedaż kolejnych balotów umówił się z ich właścicielem, w dodatku na... jego polu. nieświadomy z kim rozmawia 31-latek zapewniał, że zarówno pole, jak i słoma należą do niego. Wówczas zawiadomiono policję. 

 

Sprawa dotyczy łącznie dziewięciu czynów, z czego 6 dotyczy kradzieży, 2 oszustw i przywłaszczenia. W sumie grozi za nie do 5 lat. 

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie