"Mury lichwy i niesprawiedliwości muszą runąć!". Pielgrzymka frankowiczów

Polska
"Mury lichwy i niesprawiedliwości muszą runąć!". Pielgrzymka frankowiczów
naszejerycho.pl

Wspólnota Nasze Jerycho organizuje ogólnopolską pielgrzymkę wszystkich pokrzywdzonych przez banki, a w szczególności tzw. frankowiczów do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 7 kwietnia "uwięzieni w pułapce tzw. kredytów frankowych" modlić się będą o "pomoc w uwolnieniu z lichwy". Organizatorzy przypominają, że papież Franciszek ogłosił rok 2018 rokiem świętego Józefa Kaliskiego.

Zaproszenie na pielgrzymkę Wspólnota Nasze Jerycho - której motto brzmi: "Mury lichwy i niesprawiedliwości muszą runąć!" - skierowało do osób, które "mając ten sam problem, przeżywają go w samotności, bo górę bierze dojmujący wstyd i poczucie odpowiedzialności za wzięte zobowiązania".

 

"Nie tracimy nadziei"


"Nie tracimy nadziei, ale z ufnością zawierzamy nasze sprawy św. Józefowi Kaliskiemu - przemożnemu orędownikowi u Boga. Spotkajmy się u św. Józefa kaliskiego 7 kwietnia o godz. 13.30" – napisano w zaproszeniu.


Szczegóły dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie naszejerycho.pl.

 

"Znany na całym świecie od 40 lat finansowy przekręt"


Wspólnota Nasze Jerycho skierowała w czerwca 2017 r. listy imienne do każdego z 460 posłów. W listach poinformowano parlamentarzystów "czym dla gospodarki, społeczeństwa, rodziny i każdego Polaka jest nierozwiązana kwestia lichwiarskich kredytów frankowych".

 

"Wiele Polskich rodzin poddanych jest wyzyskowi i jest uwięzionych w pułapce niespłacalnego pseudokredytu pseudofrankowego, znanego na całym świecie już od 40 lat jako finansowy przekręt" - napisali sygnatariusze listów.

 

Jan Paweł II: lichwa jest społeczną plagą

 

Przypomnieli również słowa papieża Jana Pawła II: "Lichwa jest społeczną plagą, która rozpowszechnia się i dlatego bezwzględnie konieczne jest niesienie pomocy wszystkim tym, którzy wpadli w tę sieć niesprawiedliwości i poważnych cierpień. Mam szczerą nadzieję, że w kontekście Roku Jubileuszowego, dzięki udziałowi wszystkich, mogłyby być podjęte konkretne kroki w celu wyeliminowania tej groźnej plagi".

 

Wspólnota zorganizowała w kwietniu ubiegłego roku I Ogólnopolską Pielgrzymkę Frankowiczów na Jasną Górę.

 

Stop Bankowemu Bezprawiu pytało także dlaczego banki w Polsce mają wyższe niż w UE oprocentowanie kredytów. W Polsat News rozmowa na ten temat z Arkadiuszem Szcześniakiem (prezes stowarzyszenia SBB).

 

 

polsatnews.pl

 

grz/luq/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie