Arłukowicz: warunkiem poparcia dla Ujazdowskiego była jego deklaracja ws. in vitro

Polska
Arłukowicz: warunkiem poparcia dla Ujazdowskiego była jego deklaracja ws. in vitro
Polsat News

Warunkiem udzielenia poparcia Kazimierzowi Michałowi Ujazdowskiemu była jego deklaracja, że jeśli Rada Miejska Wrocławia przyjmie program in vitro, to ten program zostanie wprowadzony - powiedział w środę poseł PO, b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Z kolei Borys Budka wskazał, że Ujazdowski, jako ewentualny prezydent Wrocławia "nie będzie rozstrzygać dylematów światopoglądowych".

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział we wtorek, że zarekomenduje wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia. Schetyna podkreślił, że chciałby, aby Ujazdowski był kandydatem PO oraz "środowisk obywatelskich i ruchów miejskich". Dodał, że do współpracy zostanie zaproszony też obecny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz "ci wszyscy, którzy wiedzą jak ważne to jest miasto".

 

Ujazdowski jest europosłem; w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Arłukowicz przyznał, że Ujazdowski nie jest politykiem, który jest bliski jego poglądom. Zaznaczył jednak, że jego zdaniem, Ujazdowski był "jedynym politykiem PiS, który powiedział: dość łamaniu konstytucji".

 

- Jest też faktem to, że cieszy się dużym sondażowym poparciem - dodał na antenie TVN24.

 

- Ważne jest też to, że (...) - ja dzisiaj rozmawiałem o tym z Grzegorzem Schetyną - warunkiem udzielenia poparcia było to, że pan poseł Ujazdowski zadeklarował, że jeśli Rada Miasta Wrocławia przyjmie program in vitro, to w ramach uzyskania poparcia z naszej strony, to in vitro zostanie we Wrocławiu wprowadzone - powiedział poseł PO.

 

Budka: pan Ujazdowski wzmacnia skrzydło konserwatywne

 

O kandydaturę Ujazdowskiego pytany był również w programie "Tak czy Nie" Borys Budka z PO. - Platforma przez 8 lat rządów nie dopuściła do zaostrzenia prawa aborcyjnego. Natomiast prezentujemy kandydata na kandydata w wyborach samorządowych, osobę znaną we Wrocławiu, która nie będzie rozstrzygać dylematów światopoglądowych - zapewnił na antenie Polsat News.

 

 

Dodał, że  Platforma jest partią centrum i nie da się sklasyfikować jako partia lewicowa, bo nigdy nie miała takich tendencji. - Mamy mocne skrzydło liberalno-lewicowe, a pan Ujazdowski wzmacnia skrzydło konserwatywne - przekazał poseł PO. 

 

Nowoczesna stawia na Jarosa

 

We Wrocławiu walkę o fotel prezydenta na razie zapowiedzieli: kandydat Nowoczesnej Michał Jaros, Jerzy Michalak, członek zarządu woj. dolnośląskiego, popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy, oraz przedsiębiorca Robert Butwicki, popierany przez partię Wolni i Solidarni.

 

Rządzący piątą kadencję Wrocławiem Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Dotąd zapowiadaną kandydatką PO na prezydenta Wrocławia była posłanka Platformy, prof. Alicja Chybicka.

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.

 

PAP, Polsat News

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie