Strzelanina w siedzibie firmy YouTube w Kalifornii. Sprawczyni popełniła samobójstwo

Świat

Co najmniej trzy osoby zostały ranne we wtorek w strzelaninie w siedzibie YouTube'a w San Bruno w Kalifornii. Jak poinformowała miejscowa policja, ogień otworzyła kobieta, która następnie popełniła samobójstwo. Władze zapewniają, że strzelanina nie miała związku z terroryzmem.

Szef policji w San Bruno Ed Barbarini poinformował, że kobieta strzelała z broni krótkiej.

 

Nie wiadomo, dlaczego we wtorek około południa czasu miejscowego otworzyła ona ogień w centrali YouTube'a w San Bruno na północy Kalifornii. Według lokalnej stacji KGO-TV sprawczynią była biała kobieta ubrana w czarny top.

 

- Siedzieliśmy na spotkaniu i usłyszeliśmy ludzi, którzy wybiegli z pomieszczeń. Skierowaliśmy się do wyjścia i ktoś powiedział, że w budynku jest uzbrojona osoba. Widziałem plamy krwi na podłodze i na schodach - relacjonował w kilku tweetach Tedd Sherman, pracownik firmy. 

 

 

Policjanci ewakuowali ludzi z budynku. "Jesteśmy wszyscy roztrzęsieni" napisał na Twitterze jeden z ewakuowanych pracowników. 

 

- Do szpitala trafili poszkodowani - powiedział Brent Andrew, rzecznik głównego szpitala w San Francisco, ale nie podał, ile osób jest rannych. 

 

 

 

Media, powołując się na zeznania świadków, wskazują, że miała ona wielokrotnie postrzelić mężczyznę, z którym była związana, a następnie popełnić samobójstwo. W strzelaninie ranne zostały co najmniej trzy osoby, z których jedna, 36-letni mężczyzna, jest w stanie krytycznym. Niektóre źródła mówią o czterech rannych.

 

Biuro FBI w San Francisco podało, że agenci federalni są na miejscu zdarzenia i w śledztwie "wspierają miejscowych policjantów".

 

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie i za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował służbom mundurowym biorącym udział w akcji oraz wezwał do modlitwy za wszystkich dotkniętych tragedią.

 

Reuters, cbsnews.com, PAP

mta/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie