Ugaszono pożar hotelu w Kudowie-Zdroju. Ewakuowano 130 osób

Polska

20 zastępów straży pożarnej gasiło w poniedziałek pożar budynku hotelowego w Kudowie-Zdroju na Dolnym Śląsku. Nie ma osób poszkodowanych; przed przyjazdem straży z hotelu ewakuowano 130 osób, a jego właściciel zapewnił im miejsca w innym obiekcie.

Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, poddasze budynku hotelowego zajęło się w wyniku uprzedniego pożaru, który wybuchł na parkingu przed hotelem.

 

- Zapalił się kosz na śmieci, a od niego dwa samochody i autobus, następnie ogień po elewacji budynku dostał się na poddasze - powiedział dyżurny.

 

- W momencie powstania pożaru w budynku przebywało 128 osób. Udało im się opuścić budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał - powiedział Polsat News Michał Pawlik, oficer prasowy straży pożarnej w Kłodzku.

 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy z centrum powiadamiania ratunkowego we Wrocławiu (numer 112 - red.). Podano nam, że pali się śmietnik w pobliżu hotelu, zagrożony jest autobus. Później w trakcie dojazdu do pożaru otrzymywaliśmy kolejne zawiadomienia, że autobus jest już objęty ogniem, że od pojazdu zajęła się elewacja budynku, a od elewacji część poddasza obiektu - powiedział Pawlik.

 

- Prace związane z dogaszeniem mogą potrwać jeszcze kilka godzin - poinformował rzecznik straży ok. godz. 10:00.

 

Z ogniem walczyło w sumie 20 zastępów straży pożarnej. Ewakuowanym gościom właściciel hotelu zapewnił miejsca w innym obiekcie.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl, PAP

nro/hlk/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie