Lawina w Alpach. Zginął lekarz, który zajmował się Elisabeth Revol

Świat
Lawina w Alpach. Zginął lekarz, który zajmował się Elisabeth Revol
Flickr/Jerome Bon

58-letni Emmanuel Cauchy zginął wskutek lawiny, która zeszła nieopodal znanego francuskiego kurortu Chamonix, w pobliżu najwyższego alpejskiego szczytu Mont Blanc. Cztery towarzyszące mu osoby zostały ranne. Cauchy był specjalistą, który leczył rannych wspinaczy. Zajmował się m.in. himalaistką Elisabeth Revol, uratowaną w styczniu na Nanga Parbat przez polskich wspinaczy.

Lawina w okolicy Chamonix zeszła w poniedziałek. Ciało Cauchy'ego zostało zidentyfikowane przez przewodników górskich - informuje Sky News.

 

Obszar, na którym doszło do lawiny, znajdował się na trzecim poziomie ryzyka w pięciostopniowej skali.

 

Czterech narciarzy - jedna kobieta i trzech mężczyzn - trafiło do szpitala po tym, jak zostali uratowani przez ratowników górskich i psy. Nie ma informacji o narodowości rannych osób.

 

"Kolejny wspaniały człowiek, który zabrała nam góra"

 

Emmanuel Cauchy zajmował się koordynacją akcji ratowania Elisabeth Revol na Nanga Parbat, gdzie zginął polski alpinista Tomasz Mackiewicz. Cauchy wydawał m.in. polecenia pakistańskim lekarzom w sprawie metod leczenia Revol, aby himalaistka mogła uniknąć amputacji palców ręki oraz stopy.

 

Ludovic Giamiasi, wspinacz, który zaplanował trasę himalajską Revol, wyraził "ogromny smutek" na wieść o śmierci lekarza.

 

- Kolejny wspaniały człowiek, którego zabrała nam góra - powiedział.

 

Sky News

zdr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie