Pseudokibice zatrzymani w trakcie meczu GKS Tychy - Ruch Chorzów. Setki policjantów w mieście

Polska
Zabezpieczenia meczu w Tychach
Galeria zdjęć (6)

Dwóch pseudokibiców zatrzymano w trakcie sobotniego meczu w Tychach pomiędzy miejscowym GKS-em a Ruchem Chorzów. Podczas spotkania szalikowcy wyrywali stadionowe krzesełka, odpalali race i palili klubowe flagi. Trwa ustalanie tożsamości pozostałych uczestników zajść, którzy mogli naruszyć przepisy.

W 69. minucie spotkanie zostało przerwane na kilka minut z powodu zadymienia murawy po użyciu przez kibiców środków pirotechnicznych.

 

Podczas meczu kibice rozłożyli flagę sektorową i odpalili race. Policjanci zatrzymali 35-letniego pseudokibica tyskiej drużyny, który wtargnął na murawę w trakcie meczu i naruszył nietykalność cielesną interweniującego pracownika ochrony.

 

Zniszczony stadion

 

- W trakcie meczu pseudokibice zasiadający na sektorach gospodarzy próbowali przedostać się do sektora gości, jednakże dzięki szybkiej reakcji ochrony obiektu nie doszło do starcia pomiędzy kibicami obu drużyn. Zdewastowany został jednak stadion. Stadionowi bandyci wyrywali krzesełka i rzucali nimi w stronę sektora gości oraz interweniujących ochroniarzy - relacjonowali policjanci.

 

Poza 35-latkiem, zatrzymali także innego uczestnika zajść - mężczyznę w wieku 39 lat. Teraz tyscy kryminalni ustalają tożsamość pozostałych osób, które podczas meczu złamały prawo.

 

Zakaz zasłaniania twarzy

 

Policja przypomina, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Zakazane jest wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej m.in. wyrobów pirotechnicznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów.

 

Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.

 

400 policjantów w mieście

 

Nie były to jedyne zatrzymania związane z sobotnim meczem 1. ligi piłkarskiej GKS Tychy-Ruch Chorzów. Tego dnia rano w Tychach zatrzymano 16 szalikowców Ruchu, którzy na ścianach garaży malowali klubowe emblematy. Wszyscy będą odpowiadać za zniszczenie mienia.

 

Jak podała tyska policja, mecz, który na trybunach obserwowało ponad 8 tys. osób, zabezpieczało ponad 400 policjantów z Tychów, Bielska-Białej, Częstochowy, Żor, Jastrzębia, Bierunia, Mikołowa, Pszczyny oraz katowickiego Oddziału Prewencji. Funkcjonariusze byli rozmieszczeni wokół stadionu, na trasach dojazdowych i w innych punktach miasta.

 

PAP, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie