Mega wygrana w mega loterii. 521 milionów dolarów dla gracza z New Jersey

Świat
Mega wygrana w mega loterii. 521 milionów dolarów dla gracza z New Jersey
pixabay.com/QuinceMedia/zdj.ilustracyjne

Zwycięski kupon loterii "Mega Millions" został sprzedany przez obsługę jednej ze stacji benzynowych w Riverdale w stanie New Jersey, 48 km na zachód od Nowego Jorku. Jak poinformował organizator losowania na stronie internetowej tuż po piątkowym losowaniu, cała suma trafi do jednej osoby. Po opłaceniu podatku stanowego i federalnego zwycięzca otrzyma i tak pokaźną sumę - 317 milionów dolarów.

Losowanie odbyło się w miniony piątek wieczorem. Zwycięskimi numerami były: 11, 28, 31, 46 i 59, a tzw. Mega Ball'em była liczba 1.

 

Rekordowe wygrane


Wygrana jest jedną z czterech najwyższych w historii loterii "Mega Millions". Rekordowa padła 30 marca 2012 roku i wyniosła 656 milionów dolarów. Nagrodą podzieliło się wówczas trzech zwycięzców.


W całej historii amerykańskich loterii pod względem wysokości wygranej przoduje loteria "Power Ball", w której gracz z Massachusetts, zgarnął 474 miliony dolarów i nie musiał się ta sumą dzielić z żadnym innym graczem.

 

Amerykański fiskus


W Stanach Zjednoczonych wszystkie wygrane na loterii powyżej 600 dolarów podlegają podatkom stanowym i są automatycznie zgłaszane do urzędu podatkowego IRS (Internal Revenue Service - red.). Ponadto, wiele jurysdykcji niższego szczebla nakłada także swoje daniny.


IRS wymaga potrącenia co najmniej 25 proc. z każdej wygranej przekraczającej 5 tys. dolarów.


Pieniądze z loterii traktowane są jako przychód gracza i muszą zostać zgłoszone w rocznym rozliczeniu podatkowym.

 

ABC News

nro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie