Zjednoczona opozycja dogania PiS. Nowy sondaż

Polska
Zjednoczona opozycja dogania PiS. Nowy sondaż
Polsat News

Według badania wykonanego przez IBRiS dla jednej z partii, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 35,2 proc. poparcia. Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna, jako zjednoczona opozycja, mają 33 proc. Wyniki sondażu opublikowała "Rzeczpospolita".

Do Sejmu dostałby się jeszcze ruch Kukiz'15 z wynikiem 9 proc. Pozostałe partie znajdują się poniżej progu - SLD (4,5 proc.), PSL (3,5 proc.) i Partia Razem (3 proc.). Niezdecydowanych jest 11,2 proc. Badanie przeprowadzono 26 marca metodą CATI na próbie 1100 osób.

 

"Koalicja opozycji ma sens" - skomentowała na Twitterze Nowoczesna.

 

"Kryzys partii rządzącej"

 

"Sondaż pokazuje premię dwóch partii opozycyjnych za zjednoczenie oraz skalę wywołanego rozmaitymi czynnikami kryzysu partii rządzącej" - skomentował wyniki badania Michał Kolanko, dziennikarz "Rzeczpospolitej". Podkreślił, że o ile wynik PiS jest lepszy niż w badaniu Kantar dla TVN24 opublikowanym w środę (PiS ma w nim 28 proc. poparcia), o tyle nadal jest słabszy niż w poprzednich badaniach IBRiS.

 

Jako przykład podaje sondaż IBRiS dla Onet.pl opublikowany 17 marca, w którym PiS ma 37 proc., PO 24 proc., a Nowoczesna - 6 proc.

 

rp.pl, polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie