Trzylatka błąkała się po mieście w koszulce z krótkim rękawem. Matka dziewczynki miała 4 promile

Polska

Policjanci zatrzymali matkę trzyletniej dziewczynki, która błąkała się po Częstochowie. Dzieckiem, które mimo chłodu biegało po chodniku w koszulce z krótkim rękawkiem, zajęli się przechodnie. Jej 34-letnia mama miała 4 promile alkoholu w organizmie i nawet nie zauważyła, kiedy jej dziecko zniknęło.

O zatrzymaniu kobiety poinformowała w piątek częstochowska policja. W środę po południu oficer dyżurny z komisariatu IV otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po ul. Katedralnej w Częstochowie biega bez opieki mała dziewczynka.

 

Widok dziecka, ubranego nieodpowiednio do pory roku i temperatury na dworze, wzbudził zainteresowanie przechodniów, którzy okryli 3-latkę kocykiem i poinformowali o niej policję.

 

 

 

Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że matka dziewczynki wybrała się tego dnia do znajomej, z którą piła alkohol. Nie zauważyła nawet, kiedy dziecko wyszło na ulicę.

 

Badanie wykazało w organizmie kobiety prawie 4 promile alkoholu. 34-latka trafiła do policyjnej celi, a jej dziecko pod opiekę babci. Za narażenie dziewczynki na utratę życia i zdrowia matce może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się częstochowska prokuratura rejonowa.

 

polsatnews.pl, PAP

dk/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze