Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum. Rozważania przygotowali młodzi ludzie

Świat
Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum. Rozważania przygotowali młodzi ludzie
PAP/EPA/Alessandro Di Meo

W rzymskim Koloseum trwa w Wielki Piątek Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. W tym roku na jego prośbę teksty rozważań, odczytywanych przy 14 stacjach, napisały młode osoby. Jeszcze nigdy tak młodzi ludzie - w wieku od 16 do 27 lat - nie przygotowali rozważań Drogi Krzyżowej.

Autorów rozważań jest 15. Jest wśród nich dziewięciu uczniów liceum klasycznego imienia Pilo Albertellego w Wiecznym Mieście. Prace nad całością tekstu koordynował ich nauczyciel religii Andrea Monda.

 

Rozważania poświęcone są porażkom, oczekiwaniom, nadziejom młodych pokoleń i wyzwaniom, jakie przed nimi stoją. Mowa jest o konieczności wyrwania się z obojętności i odrętwienia.

 

Rodzina z Syrii i zakonnica z Iraku

 

Autorzy tekstu i ich profesor będą nieść krzyż przy kolejnych stacjach. Wraz z nimi będą także zakonnica z Iraku, rodzina z Syrii i zakonnicy z Ziemi Świętej.

 

Wokół Koloseum, gdzie zgromadziły się tysiące ludzi, wprowadzono w związku z zagrożeniem terrorystycznym we Włoszech nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Nigdy wcześniej starożytny amfiteatr nie był otoczony tak szczelnym policyjnym kordonem. Ustawiono tam 9 bramek wejściowych, wyposażonych w wykrywacze metalu.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie