"Zawsze gdy PiS ma kłopoty, kogoś się aresztuje". Neumann o zatrzymaniu Jacka K.

Polska

- Zatrzymanie b. wiceministra finansów Jacka K. służy temu, by ratować wizerunek PiS. Zawsze kiedy PiS ma kłopoty, problemy wizerunkowe, kogoś się aresztuje w sposób pokazowy - powiedział w czwartek szef klubu PO Sławomir Neumann.

CBA zatrzymało w czwartek rano - na polecenie prokuratury w Białymstoku - b. wiceministra finansów w latach 2008-15 i b. szefa służby celnej Jacka K. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odnosząc się do sprawy, powiedział w RMF FM, że "tutaj chodzi o kwotę ponad 20 miliardów złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej". Podkreślił, że w tej sprawie prokuratorzy "mają już zebrany bardzo dobry materiał".

 

- Zawsze kiedy PiS ma kłopoty, kiedy ma gwałtowne spadki w sondażach, kiedy ma wielkie problemy wizerunkowe z nagrodami, kogoś się aresztuje w sposób pokazowy - powiedział Neumann podczas konferencji prasowej w Sejmie. - Potem te sprawy najczęściej kończą się niczym - mówił. Dodał, że "to nie jest zaskakujące w państwie PiS".

 

Jak mówił, PiS tą sprawa chce "przykryć" swoje "rzeczywiste problemy". Według niego, sprawa byłego wiceministra finansów "dotyczy jego działalności po aferze hazardowej, a nie w trakcie".

 

Zdaniem Neumanna nie należy się "podniecać" tym, że PiS kogoś aresztuje bo to jest typowe zachowanie PiS-u". - Radzę poczekać (...) czekam spokojnie na to, co zrobi sąd - podkreślił szef klubu PO.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie