Para znanych zakopiańskich hotelarzy, Małgorzata Ch. i Grzegorz K., zatrzymana

Polska

Małgorzata Ch. i Grzegorz K., znani zakopiańscy hotelarze zatrzymani - potwierdza warszawska prokuratura okręgowa. To efekt śledztwa w jednym z wątków tzw. Układu zakopiańskiego, prowadzonego wspólnie z policyjnym Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą - wynika z prokuratorskiego oświadczenia. Poza parą hotelarzy zatrzymano też ich czworo bliskich współpracowników.

Zatrzymani to:  Szymon K, Zdzisław L., Marek F. i Dorota F.

 

Policjanci i prokuratorzy w czwartek od rana przeszukują mieszkania zatrzymanych oraz biura spółek należących do założonej przez nich grupy hotelarsko-turystycznej TRIP. Szukają przede wszystkim dokumentacji firm i nośników danych.

 

W piątek sześcioro zatrzymanych ma zostać przesłuchanych w warszawskiej prokuraturze okręgowej. Po przesłuchaniu prokuratorzy zdecydują, czy wystąpią o ich aresztowanie.

 

Możliwe zarzuty oszustwa, ukrywania i celowego wyzbywania się majątku

 

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty oszustwa oraz ukrywania i celowego wyzbywania się majątku w celu udaremnienia zaspokojenia roszczeń wierzycieli. Zarzuty dotyczą m.in. prowadzonego przez warszawską prokuraturę śledztwa w sprawie oszustwa i wyłudzenia od jednej z warszawskich kancelarii prawnych ponad 20 milionów złotych.  

 

Małgorzata Ch. i Grzegorz K. to założyciele  znanych zakopiańskich hoteli - Litwor, Belvedere i Czarny Potok oraz Centrum Konferencyjnego Ossa położonego w okolicy Rawy Mazowieckiej.

 

O niejasnych interesach pary biznesmenów media informowały od co najmniej dwóch lat. Dziennikarze opisywali także fatalne warunki sanitarne w ich hotelach. Skandal wywołała też  informacja, że uchodzący za luksusowy zakopiański hotel Belvedere, w którym nocował prezydent Andrzej Duda, to w części samowola budowlana, która w opinii strażaków i nadzoru budowlanego zagraża bezpieczeństwu gości.

 

Po publikacjach na ten temat zakopiański nadzór budowlany nakazał hotelarzom rozebranie części budynku.  

 

Małgorzata Ch. to jedna z najbardziej znanych postaci w branży hotelarskiej, w której działa od ponad 20 lat.

 

Polsat News

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie