Łukaszenka krytykuje dietetyków. "Słonina to najlepszy doping"

Biznes
Łukaszenka krytykuje dietetyków. "Słonina to najlepszy doping"
Reuters

- Najlepszym białoruskim dopingiem jest słonina - stwierdził w czwartek na spotkaniu z białoruskimi olimpijczykami i paraolimpijczykami prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, krytykując dietetyków, którzy jego zdaniem nie zawsze prawidłowo przygotowują podopiecznych.

- Odżywanie to jeden z najważniejszych elementów przygotowania sportowców - stwierdził prezydent.

 

- W czasie mistrzostw świata musicie mieć w lodówce słoninę, porządny kawałek, żebyście mogli po starcie, biegu czy ciężkim treningu zjeść kawałek słoniny i czarnego białoruskiego chleba, a nie jakieś lody i pączki - podkreślił Łukaszenka.

 

Solona słonina, po rosyjsku "sało", to tradycyjny przysmak kuchni wschodniej. Podawana jest jako popularna zakąska, np. z ciemnym chlebem i ogórkiem kiszonym, ale jest również wykorzystywana do przyrządzania innych potraw.

 

Podczas spotkania z uczestnikami zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej prezydent wręczył odznaczenia zdobywcom medali, chwalił Darję Domraczewą i paraolimpijczyków, a skrytykował biathlonistów, którzy jego zdaniem skompromitowali się i strzelali "gorzej od dziewczyn".

 

Zdaniem Łukaszenki na Białorusi powinno się rozpocząć produkcję łyżworolek, butów do nart biegowych i własnych ratraków, a także skonstruować specjalną całoroczną trasę do treningu dla narciarzy.

 

Białoruś zajęła 15 miejsce w klasyfikacji medalowej podczas ostatniej olimpiady, zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze