Zderzenie dwóch boeingów na lotnisku w Izraelu. Samoloty poważnie uszkodzone

Świat
Zderzenie dwóch boeingów na lotnisku w Izraelu. Samoloty poważnie uszkodzone
Twitter/Jewish Community

Boeing 737-700 linii Germania Airlines zderzył się z Boeingiem 767-300ER linii El Al na międzynarodowym lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Do poważnego incydentu doszło w środę rano. Nikt nie został ranny.

Do incydentu doszło, gdy Boeing 737 obsługiwany przez niemieckie linie Germania Airlines, miał startować do Berlina. Samolot odjeżdżał sprzed terminala, by kołować w stronę pasa startowego.


Piloci wycofując samolot sprzed terminala zderzyli się z Boeingiem 767 izraelskich linii lotniczych El Al, który przyleciał z Rzymu.

 

Samoloty uszkodzone, pasażerowie bezpieczni


Samoloty zostały poważnie uszkodzone, ale nikt z pasażerów obu maszyn nie został ranny. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani.


- Wszyscy pasażerowie zostali przewiezieni do terminala. W żadnym momencie nie było żadnego zagrożenia dla pasażerów, nikt nie odniósł żadnych obrażeń - zapewniał rzecznik portu.


Władze wszczęły dochodzenie w sprawie incydentu.

 

Kobieta wypadła przez awaryjne drzwi


To kolejny w ostatnich dniach poważny wypadek na tym największym izraelskim lotnisku. W ubiegłym tygodniu pasażerowie samolotu, który przyleciał z Budapesztu, zostali zmuszeni do ewakuacji po tym, jak dym z pojazdu pracującego na pasie startowym, tuż obok samolotu, wypełnił kabinę. Jedna z pasażerek odniosła bardzo poważne obrażenia - wypadła przez awaryjne drzwi zanim napompowała się zjeżdżalnia przeznaczona do awaryjnego opuszczenia samolotu.

 

israelnationalnews.com, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie