Poseł PiS zapytał o nagrody dla ministrów rządu PO. Odpowiedź musiała go zdziwić

Polska
Poseł PiS zapytał o nagrody dla ministrów rządu PO. Odpowiedź musiała go zdziwić
Polsat News

Poseł PiS Andrzej Kosztowniak chciał dowiedzieć się, ile pieniędzy wydano na nagrody dla ministrów i wiceministrów rządów PO, czyli w latach 2010-2015. Z Kancelarii premiera otrzymał odpowiedź, że sekretarze i podsekretarze stanu w KPRM w tym okresie otrzymali łącznie 38 tys. zł nagród. To ponad 15 razy mniej niż wyniosły nagrody tylko w jednym roku rządów premier Beaty Szydło.

"(...) w ostatnim czasie dużą dyskusję wywołały nagrody przyznane ministrom przez Kancelarię Premiera .Jestem przekonany, że takie nagrody (dla ministrów - red.) zawsze były przekazywane" - napisał poseł PiS w swojej interpelacji.

 

Jak odpowiedział zastępca szefa kancelarii premiera Paweł Szrot,  jedynymi nagrodzonymi w KPRM byli sekretarze stanu Igor Ostachowicz i Paweł Graś (po 13 tys. zł brutto) w 2011 r., a także szef kancelarii Tomasz Arabski (12 tys. zł brutto) w 2012 r. W pozostałych latach nagród nie przyznawano.

 

 

Z treści interpelacji złożonej przez Kosztowniaka wynika, że chciał dowiedzieć się ile wynosiły łączne nagrody dla wszystkich ministrów w latach 2010-2015. Szrot natomiast podał jedynie kwoty nagród przyznanych w kancelarii premiera. Być może dlatego, że premier Donald Tusk znacznie ograniczył premie i nagrody, a ich kwoty były też znacznie mniejsze. Podobnie było za rządów Ewy Kopacz.

 

Szydło z nagrodą dla samej siebie

 

Dzięki interpelacji posła PO Krzysztofa Brejzy opinia publiczna dowiedziała się, że w 2017 r. rząd Beaty Szydło wydał na nagrody dla ministrów i wiceministrów ok. 5 mln zł. Najwięcej - 82 tys. zł brutto - dostał Mariusz Błaszczak, były szef MSWiA, obecnie minister obrony narodowej oraz Anna Zalewska i Mateusz Morawiecki (po 75,1 tys. zł). Była premier zasłużyła na nagrody w wys. 65,1 tys. zł. Nagrodzono też zdymisjonowanych ministrów. 

 

 

Pełna lista jest dostępna na stronie Sejmu. 

 

polsatnews.pl, fakt.pl

bas/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze