Maszynka do strzyżenia z Lidla może wybuchnąć lub zapłonąć. Sklep apeluje o zwroty

Świat
Maszynka do strzyżenia z Lidla może wybuchnąć lub zapłonąć. Sklep apeluje o zwroty
Flickr.com/DennisM2/Public domain

W maszynkach do strzyżenia włosów i brody marki Silvercrest, model SHBV 800 A1, wykryto "dość poważną wadę produkcyjną" - informuje w oświadczeniu Lidl. "Nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia pożaru i eksplozji podczas ładowania lub dalszego korzystania z nich" - brzmi komunikat na stronie sklepu.

Maszynki do strzyżenia, które zostały objęte wycofaniem ze sprzedaży, były dostępne w sprzedaży od 14 grudnia 2017 roku. W piątek

producent urządzenia, firma TARGA GmbH, zdecydował o wycofaniu produktu z rynku. Swoją decyzję tłumaczy "troską o bezpieczeństwo konsumentów".

 

Wadliwe urządzenie to maszynka do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową SHBV 800 A1 marki "Silvercrest" o numerze 290952.

 

 

Sklep zwróci pieniądze

 

"Z uwagi na błąd produkcyjny, w przypadku pojedynczych urządzeń nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia pożaru i eksplozji podczas ładowania lub dalszego korzystania z nich" - brzmi komunikat na stronie Lidla.

 

Dyskont apeluje do klientów o zaprzestanie korzystania z maszynek i ich zwrot.

 

Urządzenie można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu. Koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

 

polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie